רשימת כל המצילים יצירת קשר תרומה English
 
 
 
 
סרט דוקומנטרי באורך מלא "יהודים מצילים יהודים בתקופת השואה". במאית הסרט: שושי בן חמו.
לא מכבר נחשפנו לנושא שבנדון והחלטנו להפיק סרט דוקומנטרי על יהודים שהצילו יהודים בתקופת השואה. הכול שמעו על חסידי אומות העולם, אך לא רבים מכירים את סיפוריהם של היהודים שסיכנו את עצמם ולא פעם הקריבו את חייהם כדי להציל את אחיהם.
תגובות: 0   צפיות: 238
 
 
 
 
 
ינואר 2017. הוועדה להוקרת גבורתם של המצילים היהודיים בשואה. שמחנו שחתמת על ההצעה להוספת סעיף 10 לחוק הזכורן לשואה ולגבורה –יד ושם 1953 המתיחסת ליהודים שהצילו יהודים בתקופת השואה אלפי יהודים אלה שהצילו כשרות אלפי יהודים לא רק הראו סולידריות יהודית אך גם סולידריות אנושית –דרך אגב בחלקם פעלו גם בהצלת לא יהודים מתנגדי המשטר הנאצי או חיילי הברית שצנחו אחרי שהמטוס שלהם נפגע. לא מעטים של ניצולי השואה שחיים כיום חייבים את החיים שלהם ליהודים אלה.

הוועדה להוקרת גבורתם של המצילים היהודיים בשואה The Committee to Recognize the Heroism of Jews who Rescued Fellow Jews During the Holocaust חיים רוט, יו"ר, יוזם המפעל "לכל איש יש שם", אלן שניידר, מנהל המרכז העולמי של בני ברית, ירושלים ד"ר מרדכי פלדיאל, לשעבר מנהל המחלקה לחסידי אומות העולם, ביד ושם, יובל אלפן, יו"ר פורום דור שני- העמותה לחקר תנועות הנוער הציוניות בהונגריה Stefanie Seltzer, President of World Federation of Jewish Child Survivors of the Holocaust, Philadelphia Rene Lichtman, Vice President, World Federation of Jewish Child Survivors of the Holocaust, Detroit ח"כ דב חנין שלום רב, הנדון : ישיבת השדולה לניצולי שואה בכנסת ביום זכרון השואה הבינלאומי והנושא של יהודים שהצילו יהודים שמחנו שחתמת על ההצעה להוספת סעיף 10 לחוק הזכורן לשואה ולגבורה –יד ושם 1953 המתיחסת ליהודים שהצילו יהודים בתקופת השואה אלפי יהודים אלה שהצילו כשרות אלפי יהודים לא רק הראו סולידריות יהודית אך גם סולידריות אנושית –דרך אגב בחלקם פעלו גם בהצלת לא יהודים מתנגדי המשטר הנאצי או חיילי הברית שצנחו אחרי שהמטוס שלהם נפגע. לא מעטים של ניצולי השואה שחיים כיום חייבים את החיים שלהם ליהודים אלה. אנו מאמינים שדווקא יש להדגיש גם המעשים הטובים שנעשו עבור הצעירים של היום יותר מ-70 שנה אחרי השואה. זאת כדי שיקחו דוגמה מהמעשים הטובים ולא אך ורק יתיחסו לזוועות של השואה. הייתי מודה לך אם בישיבת השדולה תאפשר לי כמה דברים על הנושא-נושא שמשום מה נשאר כל כך עלום. בברכה, חיים רוט,יו"ר יוזם המפעל "לכל איש יש שם" זוכה אות יד ושם למפעל חיים לחינוך לשואה ניצול שואה שניצל כילד על ידי שיתוף פעולה בין חסידי אומות העולם ויהודי (שכמובן ,לא זכה בשום תודה מעם ישראל ומדינת ישראל)