רשימת כל המצילים יצירת קשר תרומה English
 
 
 
 
סרט דוקומנטרי באורך מלא "יהודים מצילים יהודים בתקופת השואה". במאית הסרט: שושי בן חמו.
לא מכבר נחשפנו לנושא שבנדון והחלטנו להפיק סרט דוקומנטרי על יהודים שהצילו יהודים בתקופת השואה. הכול שמעו על חסידי אומות העולם, אך לא רבים מכירים את סיפוריהם של היהודים שסיכנו את עצמם ולא פעם הקריבו את חייהם כדי להציל את אחיהם.
תגובות: 0   צפיות: 238
 
 
 
 
 
שמחנו שחתמת על ההצעה להוספת סעיף 10 לחוק הזכורן לשואה ולגבורה –יד ושם 1953 המתיחסת ליהודים שהצילו יהודים בתקופת השואה. אלפי יהודים אלה שהצילו עשרות אלפי יהודים בחירוף נפש בתנאים מסוכנים ביותר והראו בכך סולידריות יהודית בלתי רגילה.

הוועדה להוקרת גבורתם של המצילים היהודיים בשואה The Committee to Recognize the Heroism of Jews who Rescued Fellow Jews During the Holocaust חיים רוט, יו"ר, יוזם המפעל "לכל איש יש שם", אלן שניידר, מנהל המרכז העולמי של בני ברית, ירושלים ד"ר מרדכי פלדיאל, לשעבר מנהל המחלקה לחסידי אומות העולם, ביד ושם, יובל אלפן, יו"ר פורום דור שני- העמותה לחקר תנועות הנוער הציוניות בהונגריה Stefanie Seltzer, President of World Federation of Jewish Child Survivors of the Holocaust, Philadelphia Rene Lichtman, Vice President, World Federation of Jewish Child Survivors of the Holocaust, Detroit חבר כנסת יעקב מרגי יו"ר ועדת החינוך ח"כ מרגי שלום רב, הנדון : ישיבת ועדת החינוך ביום זכרון השואה הבינלאומי והנושא של יהודים שהצילו יהודים שמחנו שחתמת על ההצעה להוספת סעיף 10 לחוק הזכורן לשואה ולגבורה –יד ושם 1953 המתיחסת ליהודים שהצילו יהודים בתקופת השואה. אלפי יהודים אלה שהצילו עשרות אלפי יהודים בחירוף נפש בתנאים מסוכנים ביותר והראו בכך סולידריות יהודית בלתי רגילה. אנו מאמינים שדווקא יש להדגיש לצעירים גם המעשים הטובים שנעשו היום יותר מ-70 שנה אחרי השואה. זאת כדי שיקחו דוגמה מהמעשים הטובים ולא אך ורק יתיחסו לזוועות השואה. הייתי מודה לך אם בישיבת השדולה תאפשר לי להגיד כמה מלים על הנושא-נושא שמשום מה נשאר כל כך עלום. דרך אגב, בימים אלה השיג יד ושם תרומה גדולה לחקר הפעילות של חסידי אומות העולם. אין שום תרומה כדי לחקור הפעילות של יהודים שהצילו יהודים. בברכה, חיים רוט,יו"ר יוזם המפעל "לכל איש יש שם" זוכה אות יד ושם למפעל חיים לחינוך לשואה ניצול שואה שניצל כילד על ידי שיתוף פעולה בין חסידי אומות העולם ויהודי (שכמובן ,לא זכה בשום תודה מעם ישראל ומדינת ישראל)