דף הבית יצירת קשר תרומה English
 
 
 
סרט דוקומנטרי באורך מלא "יהודים מצילים יהודים בתקופת השואה". במאית הסרט: שושי בן חמו.
לא מכבר נחשפנו לנושא שבנדון והחלטנו להפיק סרט דוקומנטרי על יהודים שהצילו יהודים בתקופת השואה. הכול שמעו על חסידי אומות העולם, אך לא רבים מכירים את סיפוריהם של היהודים שסיכנו את עצמם ולא פעם הקריבו את חייהם כדי להציל את אחיהם.
תגובות: 0   צפיות: 491
 
 
 
 
 
מטעם הוועדה להוקרת גבורתם של המצילים היהודיים בתקופת השואה והמרכז העולמי של בני ברית למר נפתלי בקנרוט-ברוניצקי ז"ל התקיים ב-7 במרס 2017 בבית התפוצות בשעה 18:00 בהשתתפות ארגון דרוהוביץ בוריסלב והסביבה.

דברים שכתב לאון ויזלטיר לכבוד הטקס Wieseltier.pdf נפתלי בקנרוט-ברוניצקי -דברים שאמר אלן שניידר בטקס.pdf יהודה ברוניצקי מספר על טקס אות המציל שהתקיים ב-7.3.2017 ואת מעשה ההצלה של אביו. הכתבה אודות נפתלי ברוניצקי כתבה בארץ ישראל היפה מספר 7 מתאריך 1.3.2017, עמוד 7.pdf אות המציל היהודי למר נפתלי בקנרוט-ברוניצקי ז"ל טקס הענקת "אות המציל היהודי" למר נפתלי בקנרוט-ברוניצקי ז"ל יתקיים ביום ג', 7 במרץ 2017, בשעה 19:00 בבית התפוצות, אוניברסיטת תל אביב האות מוענק על ידי הועדה להוקרת גבורתם של המצילים היהודים בשואה (JRJ) והמרכז העולמי של בני ברית כהוקרה על פעילות ההצלה המתמשכת של נפתלי בקנרוט-ברוניצקי ז"ל באזור דרוהוביץ', פולין, בתקופת השואה. "אות המציל היהודי" נוסד בשנת 2011 על ידי הוועדה להוקרת גבורתם של המצילים היהודים בשואה והמרכז העולמי של בני ברית כדי לתקן עוול היסטורי. עד היום הוענק האות לכ-150 מצילים שפעלו בצרפת, הונגריה, יוון, גרמניה, סלובקיה, רוסיה, אוקראינה, יוגוסלביה, פולין והולנד, מתוך אלפי היהודים שסכנו עצמם על אדמת אירופה כדי להציל את אחיהם. הטקס ייערך במהלך האזכרה השנתית של ארגון ניצולי דרוהוביץ', בוריסלב והסביבה ובני משפחותיהם. בתכנית: הדלקת נרות ותפילת "אל מלא רחמים" קטעי הסרט, "נפתלי (טולק) בקנרוט, קרן אור באפלה" דברים יישאו - מר חיים רוט, יו"ר הוועדה להוקרת גבורתם של המצילים היהודים בשואה עו"ד אלן שניידר, מנהל בני ברית העולמי מר יהודה ברוניצקי, בנו של מר בקנרוט ובני משפחה קטע נגינה