ראשי רשימת כל המצילים סרטונים יצירת קשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Moshe Gromb & Abraham Huli: Film about "Jewish Self-Rescue

עצומה לתמיכה בחוק זיכרון השואה והגבורה יד ושם (תיקון – יהודים שהצילו יהודים), התשע"ז–2016.
זה עתה עלתה עצומה לתמיכה בחוק זיכרון השואה והגבורה יד ושם (תיקון – יהודים שהצילו יהודים ), התשע"ז–2016. המרכז העולמי שותף ליוזמה לתיקון החוק ובמסגרת הפעילות הרבה כדי לשמר את זכר גבורתם של המצילים היהודים בשואה.
עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
מכתב לחבר כנסת יעקב מרגי יו"ר ועדת החינוך - מאת חיים רוט, יו"ר הוועדה להוקרת גבורתם של המצילים היהודיים בשואה
שמחנו שחתמת על ההצעה להוספת סעיף 10 לחוק הזכורן לשואה ולגבורה –יד ושם 1953 המתיחסת ליהודים שהצילו יהודים בתקופת השואה. אלפי יהודים אלה שהצילו עשרות אלפי יהודים בחירוף נפש בתנאים מסוכנים ביותר והראו בכך סולידריות יהודית בלתי רגילה.
עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
מכתב לח"כ אברהם נגוסה יו"ר ועדת העליה, הקליטה והתפוצות - מאת חיים רוט, יו"ר הוועדה להוקרת גבורתם של המצילים היהודיים בשואה
הנדון : ישיבת ועדת העליה,הקליטה והתפוצות ביום זכרון השואה הבינלאומי והנושא של יהודים שהצילו יהודים. 18 חברי כנסת חתמו על הצעת חוק פרטית להוספת סעיף 10 לחוק הזכורן לשואה ולגבורה –יד ושם 1953 המתיחסת ליהודים שהצילו יהודים בתקופת השואה. בחוק המקורי של שנת 1953הוזכרו 5 סוגי גבורה יהודית מלבד הגבורה של חסידי אומות העולם ומשום מה יהודים שהצילו יהודים לא נכללו בהם.
עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
מכתב לח"כ דב חנין, ישיבת השדולה לניצולי שואה בכנסת ביום זכרון השואה הבינלאומי והנושא של יהודים שהצילו יהודים
ינואר 2017. הוועדה להוקרת גבורתם של המצילים היהודיים בשואה. שמחנו שחתמת על ההצעה להוספת סעיף 10 לחוק הזכורן לשואה ולגבורה –יד ושם 1953 המתיחסת ליהודים שהצילו יהודים בתקופת השואה אלפי יהודים אלה שהצילו כשרות אלפי יהודים לא רק הראו סולידריות יהודית אך גם סולידריות אנושית –דרך אגב בחלקם פעלו גם בהצלת לא יהודים מתנגדי המשטר הנאצי או חיילי הברית שצנחו אחרי שהמטוס שלהם נפגע. לא מעטים של ניצולי השואה שחיים כיום חייבים את החיים שלהם ליהודים אלה.
עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1