ראשי רשימת כל המצילים סרטונים יצירת קשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Moshe Gromb & Abraham Huli: Film about "Jewish Self-Rescue

טקס אות המציל היהודי ביום השואה 2017
טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ז בסימן גבורתם של המצילים היהודיים, מפעל משותף של קרן קימת לישראל והמרכז העולמי של בני ברית ובהשתתפות מאות תלמידי בתי ספר על-יסודיים וטירוני מג"ב. הטקס יתקיים ביער הקדושים של בני ברית, “רחבת מגילת האש” יום ב', כ"ח בניסן תשע"ז/ 24 באפריל 2017 , בשעה 10:00
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 83
טקס הענקת אות המציל היהודי לתשעה מצילים שהוכרו ע"י ועדת המשנה של בני ברית, צרפת 13.2.2017
ד"ר צילה הרשקו יצגה את ועדת JRJ בטקס שמאורגן ע"י בני ברית צרפת.נכחו בטקס מצילים ובני משפחתם, נשיא בני ברית צרפת, סרג' דהן, נשיא הקריפ פראנסיס קאליפה (ארגון הגג של האירגונים של יהודי צרפת), מנהל הממוריאל, מר גאק פרדג', עוזרו של הרב הראשי של צרפת הרב לווין , אנשי בני ברית צרפת ועיתונאים רבים.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 122
טקס הענקת אות המציל היהודי לוולף גלפרין תושב שדרות
ביום חמישי 26/1/2017, ערב יום השואה הבינלאומי הוענק בטקס מרגש אות המציל היהודי למר וולף גלפרין תושב שדרות אשר במאי הקרוב ימלאו לו 90 שנה. ראשון הדוברים בטקס היה חוקר הקבוצה והממליץ להענקת האות לגלפרין, מר עידו גלעד אשר סקר את מעשה ההצלה של גלפרין תוך ניתוח ההיבטים ההיסטוריים והחינוכיים.
קרא עוד...
תגובות: 0   צפיות: 122
אות המציל היהודי - רקע רעיוני, טכס יום הזיכרון לשואה ולגבורה בסימן גבורתם של יהודים שהצילו אחיהם בשואה 16.4.2015
עד ימינו, כשבעים שנה לאחר פרוץ מלחמת העולם השנייה והשמדת יהודי אירופה על ידי המשטר הגרמני הנאצי ועוזריהם, ההיסטוריוגרפיה של השואה נוטה להתרכז ביהודים כקורבנות. אך לצד הטרגדיה האיומה של השמדת עם בממדים שטרם נודעו, יהודים רבים פעלו נגד הגורל המר שייעדו להם הנאצים. מאות אלפים לחמו בצבאות הברית ובשורות הפרטיזנים, מרדו בגטאות והתקוממו במחנות ההשמדה. אחת התופעות הבולטות של הגבורה היהודית בשואה היא של יהודים שהצילו יהודים אחרים, תוך סיכון עצמי. אלפי יהודים פעלו בדרכים מחתרתיות שונות כדי להציל את בני עמם.
תגובות: 0   צפיות: 1