רשימת כל המצילים יצירת קשר תרומה English
 
 
 
 
סרט דוקומנטרי באורך מלא "יהודים מצילים יהודים בתקופת השואה". במאית הסרט: שושי בן חמו.
לא מכבר נחשפנו לנושא שבנדון והחלטנו להפיק סרט דוקומנטרי על יהודים שהצילו יהודים בתקופת השואה. הכול שמעו על חסידי אומות העולם, אך לא רבים מכירים את סיפוריהם של היהודים שסיכנו את עצמם ולא פעם הקריבו את חייהם כדי להציל את אחיהם.
תגובות: 0   צפיות: 276
 
 
 
 
 
ה"צופים היהודים": Les Eclaireurs Israelites EI
ארגון "הצופים היהודים" הוקם בשנת 1923 ביוזמתו של רוברט גמזון (Robert Gamzon), שגם עמד בראשו בתקופת המלחמה. הארגון הקים חוות חקלאיות בדרום צרפת, במטרה לתת לצעירים הכשרה מקצועית תוך הדגשת הערכים ההומאניים והרוחניים של היהדות. ה"צופים היהודיים" הוכרו על ידי משטר וישי כארגון לגיטימי המשרת את המטרות המוצהרות של וישי ובעיקר את אידיאל "השיבה אל הקרקע" ואף נתמכו כספית על ידי המשטר. התנועה פעלה תחת המסוה של הלגיטימיות להצלת יהודים בפעילות חשאית תוך ניצול סיוע כספי של האוז'יף.
תגובות: -1   צפיות: -1
דניס סיקירסקי "קוליברי" (1924)
דניס סיקירסקי (Denise Siekierski) לבית קראקו (Craco), ילידת מרסיי (Marseille) היתה בת יחידה להוריה וגדלה בבית סבה וסבתה. בגיל 11 הצטרפה לתנועת הצופים היהודים בראשותו של רוברט גמזון (Robert Gamzon). באוגוסט 1942 קיבלה את תפקידה הראשון במחתרת: בעודה מדריכה בצופים היה עליה לטפל בארבע נערות פליטות ולפזרן במקומות המסתור שהוכנו מראש.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
אליעזר-אוסקר-בובי לב ציון - לוינסון (1927 –)
אליעזר-אוסקר-בובי לב ציון-לוינסון (Eliezer-Oskar-Bobi Lev Zion - Lewinson) נולד בשנת 1927 בברלין (Berlin) בגרמניה. אביו נתן לוינסון (Nathan Lewinson) היה עיתונאי סוציאליסט, ואמו עמליה פרנציסקה לוינסון לבית בלומליין Amalia-Franiska Lewinsohn nee Bluemlein)) הייתה רופאה וניהלה בית יתומים יהודי שהיא מימנה באופן אישי.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1