רשימת כל המצילים יצירת קשר תרומה English
 
 
 
 
סרט דוקומנטרי באורך מלא "יהודים מצילים יהודים בתקופת השואה". במאית הסרט: שושי בן חמו.
לא מכבר נחשפנו לנושא שבנדון והחלטנו להפיק סרט דוקומנטרי על יהודים שהצילו יהודים בתקופת השואה. הכול שמעו על חסידי אומות העולם, אך לא רבים מכירים את סיפוריהם של היהודים שסיכנו את עצמם ולא פעם הקריבו את חייהם כדי להציל את אחיהם.
תגובות: 0   צפיות: 226
 
 
 
 
 
"תנועת הנוער הציוני"- MJS
בצרפת שלפני המלחמה הייתה קיימת פדרציה של ארגוני נוער ציוניים, שמטרתה הייתה להפיץ את הרעיון הציוני בקרב הנוער היהודי של צרפת, אך כל קבוצה בתוך הארגון הזה שמרה על האוטונומיה שלה. אחרי הכיבוש הגרמני ביוני 1940, החלה פעילות ציונית ספוראדית ומקומית, בעיקר בהקניית חינוך ציוני לבני הנוער אולם לא נעשה כל ניסיון לאחד את הזרמים השונים של הנוער הציוני בשל הפיזור הגיאוגראפי, קשיי הקשר והשסעים האידיאולוגיים.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
איתן - אוטו ולילי גינת - ז'ינייבסקי (14/2/1920 -14/10/2011)
איתן - אוטו גינת- ז'ינייבסקי (Eytan-Otto Guinat-Giniewski) נולד בווינה בירת אוסטריה בשם אוטו ז'ינייבסקי, בן בכור לשרה לבית קסלר (Sara nee Kesler) ויוסף ז'ינייבסקי (Josef Giniewski). אחיו הצעיר, פול ז'ינייבסקי (Pol Giniewski ) היה לימים סופר, פובליציסט והיסטוריון ידוע בזכות עצמו. ביולי 1935 ברחה המשפחה לבלגיה מאימת הנאצים באוסטריה. בשנת 1938 החל גינת ללמוד פיזיקה וכימיה באוניברסיטת בריסל (Brussels) ובמקביל המשיך בפעילות פוליטית ציונית ונבחר לנשיא ארגון הסטודנטים הציוני.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1