רשימת כל המצילים יצירת קשר תרומה English
 
 
 
 
סרט דוקומנטרי באורך מלא "יהודים מצילים יהודים בתקופת השואה". במאית הסרט: שושי בן חמו.
לא מכבר נחשפנו לנושא שבנדון והחלטנו להפיק סרט דוקומנטרי על יהודים שהצילו יהודים בתקופת השואה. הכול שמעו על חסידי אומות העולם, אך לא רבים מכירים את סיפוריהם של היהודים שסיכנו את עצמם ולא פעם הקריבו את חייהם כדי להציל את אחיהם.
תגובות: 0   צפיות: 269
 
 
 
 
 
ארגון האוז"ה- רשת גארל (Garel)
ארגון אוז"ה - (OSE (Oeuvre de Secours Aux Enfants - ארגון להגנה על בריאותם של יהודים נוסד כבר ב- 1912 בסנט פטרבורג (Saint Petersburg ) בידי קבוצת רופאים והעביר את מטהו לפריז ב- 1933. הארגון התמחה בשירותי סעד לילדים ובסיוע רפואי. בתקופת המלחמה הארגון הוציא ילדים ממחנות המעצר, שיכן אותם במעונות שלו ודאג לבריאותם ולהשכלתם. בספטמבר 1943 הוקמה רשת גארל על ידי ג'ורג' גארל (Georges Garel) וד"ר ג'וזף וייל (Joseph Weil) מנהל אוז"ה באזור הדרומי ומטרתה הייתה להציל ילדים שאי אפשר היה להבטיח את שלומם בבתי אוז"ה. גארל נעזר בסיוע של הארכיבישוף סאלייג' (Saliege) מטולוז (Toulouse ).
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
מרגוט כהן (14/7/1922– 1/3/2016)
מרגוט כהן לבית קהן (Margot Cohn nee Kahn) נולדה ב- באינגווילר (Ingwiller), צרפת להוריה יונס קהן (Jonas Kahn) ומלני קהן לבית קליין Malanie Kahn nee Klein)). למרגוט היתה אחות דניס (Denise), ילידת שנת 1929. כאשר פלש הצבא הגרמני לצרפת במאי 1940, נמלטה משפחת קהן לדרום. מרגוט התנדבה בתנועת הנוער האורתודוכסית "ישורון", שהקימה מרכז להפקת דפי לימוד בנושאים יהודיים שנשלחו בדואר.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
מרסו מרסל (22/3/1923 –22/9/2007)
מרסל מרסו לבית מאנגל (Marcel Marceau nee Mangel) בנם של קלמן – צ'רלס מאנגל (Kalman Charles Mangel) וחנה - אנה מאנגל לבית וורצברג (Chana - Anne Mangel Nee Werzberg), נולד בשטרסבורג (Strasbourg) שבצרפת למשפחה ממוצא פולני. אביו היה שוחט מבנדין (Bendzin). לאחר תבוסת צרפת לגרמניה נאלצה המשפחה לברוח מביתה.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1