רשימת כל המצילים יצירת קשר תרומה English
 
 
 
 
סרט דוקומנטרי באורך מלא "יהודים מצילים יהודים בתקופת השואה". במאית הסרט: שושי בן חמו.
לא מכבר נחשפנו לנושא שבנדון והחלטנו להפיק סרט דוקומנטרי על יהודים שהצילו יהודים בתקופת השואה. הכול שמעו על חסידי אומות העולם, אך לא רבים מכירים את סיפוריהם של היהודים שסיכנו את עצמם ולא פעם הקריבו את חייהם כדי להציל את אחיהם.
תגובות: 0   צפיות: 276
 
 
 
 
 
יעקב סגלצ'יק
יליד פולין, 1908. נכלא בגטו דולהינוב אך הצליח לברוח ליער. במסגרת הפרטיזנים הרוסים התמנה כמפקד "יחידה לאומית" המורכבת כולה מיהודים. השתתף בקרבות רבים נגד הגרמנים ועוזריהם. במהלך המתקפה על מטה הגרמנים בעיר מיאדל ותוך סיכון עצמי רב ולמרות שקיבל פקודה לסגת , הוא נכנס לגטו ושחרר את אחרוני היהודים שהותירו הנאצים לעבודות כפייה לאחר מסעות רצח אכזריים שעברו.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
בלה חזן-יערי
בלה חזן-יערי – ילידת פולין (רוז'ישץ', חבל ווהלין, היום באוקראינה), 1922. חניכת "החלוץ-דרור" וחברה בקיבוץ "שחריה" בווילנה בפרוץ המלחמה. כשעלה הצורך לשמור על קשר עם המרכזים השונים של התנועה בפולין ובליטא, שהיו סגורים בגטאות תחת הכיבוש הגרמני, נבחרו בחורות בעלות תווי פנים אריים, ביניהן בלה, לשמש כ"קשריות" בין הגטאות.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
שרגא דגני (פייבל סולומינסקי)
מהפרטיזנים היהודים הנועזים בפולין – יזם פעולה צבאית לשחרור יהודי גטו מיאדל. נולד בפולין ב1909 הוא שרד שתי אקציות במהלכן נרצחו אשתו ובנו. בזמן תפקידו בגטו כמנהל תחנת הקמח שהייתה שייכת למשפחה, ארגן מחתרת והחביא נשק ששימש לפעילות הפרטיזנים והעביר ידיעות על הסד"כ הגרמני.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1